Historie
Wystawy
Galeria
o mnie

Wrażliwość twórczą budowałem już od dzieciństwa, będąc otoczonym przez prace, narzędzia i albumy. Uczestniczyłem i byłem laureatem konkursów artystycznych w kategoriach plakatu, logotypu, rysunku. Zajmuję się również projektowaniem graficznym oraz montażem.

lumikaart_menu1 lumikaart_shoping

Inspiracje czerpię z literatury, obserwacji przemijającego otoczenia oraz wizji bezsennych. Staram się chwytać mikrosekundy teraźniejszej rzeczywistości, utrwalając je w głowie jako wyraźne wspomnienia. Stanowią one mentalne podglebie dla mojej twórczości i pożywkę dla wyobraźni. Jestem człowiekiem sentymentalnym, a moja wyobraźnia czerpie z rzeczonej przeszłości nieprzeciętnie wiele. Sztuka to dla mnie pasja i forma pewnej psychoterapii. W mojej twórczości oprócz szeroko rozumianego obrazowania emocji, musi znaleźć się miejsce na sentyment z przeszłości, na nawiązania do korzeni i genealogii. Buduję odwołania do nas samych, do tego kim byliśmy, jak zmieniała się nasza tkanka indywidualna oraz społeczna. Nie da się być tu
i teraz bez zgłębienia praźródła samego siebie. Świadomość możliwości i ułomności to fundament bycia mocnym rozumowo, po prostu odczuwam że tak jest. Te dość silne często emocje, sentymenty i idee są pożywką dla mojej wyobraźni. Dzięki nim wzrastam mentalnie i mogę tworzyć dalej i dalej, sięgać do niewyczerpalnego źródła inspiracji twórczej.

Milak-Kalinowski ART

Łukasz Milak-Kalinowski ur. 1984 roku w Opocznie

Spektrum kierunkowe mojej twórczości malarskiej oraz rzeźbiarskiej ociera się o abstrakcję, fantastykę, surrealizm. Staram się odzwierciedlać elementarne emocje jak ból, strach, namiętność, czy spokój. Czyste podobrazie jest dla mnie niczym Tabula rasa, na której maluję tak, jak rzeźbiarz wyprowadza kształt dłutem z drewnianej deski. Nie definiuję jednoznacznie swojego malarstwa. Wg mnie każdy odbiorca widzi w moich obrazach odbicie swojej świadomości.

Moje malarstwo to nierozpoznany świat wyobraźni, w którym abstrakcja miesza się z surrealizmem
i obrazuje realne emocje w nierealnych miejscach i poza czasem.

Miarą mojej twórczości, jest bezmiar mojej wyobraźni.

Jestem malarzem, rzeźbiarzem i rysownikiem pochodzącym z rodziny o tradycjach sztuk plastycznych, wielbicielem szeroko pojętych form wizualnych. Plastyka od małego dziecka, praktycznie odkąd pamiętam była obecna w moim domu rodzinnym. Techniki, warsztatu uczyłem się od matki i babki. W późniejszym okresie młodości sam szlifowałem zaszczepione zdolności oraz podczas nauki na Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi.

SKLEP
lumikaart

Wystawy indywidualne

 1. “Uczta Wyobraźni” – Miejski Dom Kultury w Opocznie 2022
 2. “Uczta Wyobraźni” – Zabytkowa Fabryka Żelaza w Maleńcu 2022
 3. I Wystawa Pomorska Malarstwa w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinku 2022
 4. “Jaśniejsza Strona” – Galeria Maya na Starym Mieście w Toruniu 2022
 5. “Jestem Stąd” – Gminny Dom Kultury w Żarnowie 2022

Wystawy zbiorowe

 1. Wystawa konkursowa plakatu “Dziadkowie i wnukowie” – Piotrków Trybunalski 1998 r.
 2. Wystawa pokonkursowa – “Polska, przeszłość, teraźniejszość, przyszłość” – Piotrków Trybunalski 1998 r.
 3. U progu XXI wieku – Tomaszów Mazowiecki 1999 r.
 4. Melancholia-Tajemnica-Samotność-Milczenie – Kościół pw. św. Jerzego w Oleśnicy 2022
 5. Melancholia-Tajemnica-Samotność-Milczenie” – Galeria Elektrownia w Czeladzi 2022
 6. Fuzja Wyobraźni – Muzeum Romantyzmu w Opinogórze 2022
 7. Melancholia-Tajemnica-Samotność-Milczenie” – Aparthotel Good Time w Łodzi 2022

“Jestem pod wrażeniem pańskich obrazów. Myślę, że jest Pan świadom rangi i niezwykłości, całego tego zjawiska, jakim jest Pańska twórczość. Dodam tylko, że przyprawia o ciarki, zaskakuje odwagą, zadziwia forma i oryginalnością. Podziwiam artyzm i geniusz. Szokująca intuicja. Styl i dojrzałość definiują bez słów. Pozdrawiam…”

Bernadeta Lewandowska

“Podziwiam Pańską twórczość, chociaż dla mnie dotyka zbyt ciężkich tematów, prezentowany właśnie obraz moim zdaniem przedstawia tajemnice, które powinny zostać nieodkryte. Wiem, że to bardzo subiektywna ocena ale zwykłam przyjmować bez zastrzeżeń swoje pierwsze skojarzenie. Pozdrawiam serdecznie.”

Marzenna Gruza

“Really stunning and strong painting. Typical eastern Europe depressive expression of art. In the roots of old slavic masters, not at least by Beksiński. Bardzo fajny obrazek!!”

Christoph Ott