Przejdź do treści

I Wystawa Pomorska Malarstwa – wernisaż i ekspozycja [relacja]

To był wyjątkowy wernisaż w przepięknym kurorcie. Liczba gości zaskoczyła mnie pozytywnie, a szczególną przyjemność sprawiło mi zaprezentowanie mojego malarstwa na Pomorzu Zachodnim.

Wspólnie z Art Piknik Festival , a ściślej tutejszymi specjalistami od rozrywki i sztuki przygotowaliśmy I Wystawę Pomorską Malarstwa, indywidualną wystawę najnowszych obrazów. To pierwsza ekspozycja w tym regionie Polski – Pomorzu Zachodnim. Wystawa odbywa się w dniach 28-31 lipca 2022 roku w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinku.

Moja twórczość i nazwisko znalazły się obok wielu znanych i utalentowanych polskich artystów – malarstwa, rzeźby, fotografii. To było dla mnie niesamowite przeżycie uczestniczyć w takim wydarzeniu. Otwarcie wystawy było relacjonowane na żywo na stronie facebookowej poświęconej mojej sztuce (link tu).

Przy okazji wernisażu udzieliłem wywiadu Panu Mateuszowi Sienkiewiczowi z Polskiego Radia Koszalin. Było o życiu, o malarstwie, o Pomorzu Zachodnim. Wywiad dostępny pod tym linkiem oraz poniżej.

Źródło: Polskie Radio Koszalin, strona internetowa.

“Twórczość artysty ociera się o abstrakcję, fantastykę, surrealizm, realizm magiczny. Stara się on odzwierciedlać elementarne emocje jak ból, strach, namiętność, czy spokój. I jak mówił, bardzo zaskoczyła go propozycja zaprezentowania swojej twórczości w Szczecinku.
To bardzo ciekawa sytuacja, że tutejsi specjaliści  zaproponowali wystawę osobie pochodzącej z centralnej Polski. Jestem dumny, że mnie zaproszono na Pomorze Zachodnie – to piękny region, mieszanka wielu kultur i tradycji – opowiedział artysta.
Wystawę malarstwa Łukasza Milaka-Kalinowskiego można oglądać w Centrum Konferencyjnym „Zamek” w Szczecinku tylko do niedzieli”.

Plakat wydarzenia, źródło artpilnik.pl

Galeria zdjęć


Zaprezentowano również poza katalogowy dyptyk pędzla Barbary Kalinowskiej i mojego skromnego pędzla, pt. Transcendencja.

Zapraszamy Państwa w niezwykłą podróż. Będzie to trójwymiarowa podróż pomiędzy barwami emocji, pomiędzy kształtem i formą oraz pokoleniami. Tranzycja figury, będącej początkiem u swojego praźródła istnienia następuje na wielu płaszczyznach. Dyptyk ukazuje proces przejścia, jednocześnie wizualizując dwoistość malarską. Samo przejście jest u swojego zarania wydarzeniem mentalnie ponadwymiarowym. Przejście z życia do śmierci, przejście z nieistnienia w istnienie zwane poczęciem, przejście przez drzwi będące symbolem.

Katalog wystawy


plakat wystawy, źródło artpiknik.pl