Przejdź do treści

Wernisaż wystawy malarstwa w Muzeum Magicznego Realizmu “Ochorowiczówka”

Łukasz Milak-Kalinowski

Wernisaż wystawy zbiorowej malarstwa fantastycznego Fuzja Wyobraźni w pięknej Wiśle już za nami! Wydarzenie w prestiżowym muzeum “Ochorowiczówka” przyciągnęło uwagę. Do 31 sierpnia eksponowanych będzie tam ponad 30 dzieł malarskich 8 twórców z całej Polski, w tym 4 dzieła artysty.

FUZJA WYOBRAŹNI – wystawa malarstwa fantastycznego
5 – 31 sierpnia 2023 roku

W znanym górskim kurorcie – Wiśle – miał miejsce wernisaż wystawy malarstwa 8 artystek i artystów. Otworzono przepiękną ekspozycję obrazów w jednym z najbardziej prestiżowych miejsc wystawienniczych w kategorii sztuki surrealistycznej, magicznego realizmu w Polsce. Pełne tajemnicy, niepokoju, abstrakcji i magii dzieła można od 5 sierpnia oglądać w galerii Muzeum Realizmu Magicznego “Ochorowiczówka” w Wiśle.


Galeria zdjęć

milakart Łukasz Milak-Kalinowski ochorowiczówka

Zaprezentowanych zostało wiele wspaniałych dzieł niezwykle utalentowanych polskich malarek i malarzy. Zaprezentowano 4 obrazy Łukasz Milaka-Kalinowskiego.

  • Łukasz Milak-Kalinowski ochorowiczówka Pogranicza
  • Łukasz Milak-Kalinowski ochorowiczówka Neptun
  • Łukasz Milak-Kalinowski ochorowiczówka bez tytułu
  • Łukasz Milak-Kalinowski ochorowiczówka Zapomniane przejście

milakart ochorowiczówka

Katalog skrócony wystawy Fuzja Wyobraźni w Muzeum Realizmu Magicznego “Ochorowiczówka”


z informacji o muzeum:

“Ochorowiczówka” to jedyna spośród wielu willi zbudowanych przez Juliana Ochorowicza, która przetrwała do dnia dzisiejszego.

Ten wybitny naukowiec i wynalazca, w 1899 roku, po rozwodzie z żoną Marią przybył do Wisły. Rozpoczął wówczas budowę domków letniskowych. Ich wynajem lub sprzedaż miały dać mu środki na kolejne badania przede wszystkim w zakresie psychologii. W ten sposób powstała „Zofiówka”, „Sokół”, „Maja” czy też „Placówka” nazwana tak na cześć przyjaciela Ochorowicza, Bolesława Prusa. W tym czasie wybudowana została też „Wanda”, willa, którą Julian Ochorowicz podarował swojej siostrze ciotecznej, znanej aktorce warszawskiej Wandzie Barszczewskiej.