Przejdź do treści

Wystawa zbiorowa Melancholia – Tajemnica – Samotność – Milczenie (Łódź)

lumikaart

Trzecia wystawa (po Oleśnicy i Czeladzi), z czwartego cyklu ekspozycji spod znaku Ciemnej Strony Sztuki właśnie się rozpoczęła. Miałem tam przyjemność prezentować dwa obrazy.

Relacja z wernisażu

Organizator wystawy, Tomasz Bartosik (Ciemna Strona Sztuki) przywitali gości oraz artystów. Opowiedział o przygotowaniach i organizacji. Trzeba przyznać, że loftowe pomieszczenia lobby hotelowego zrobiły piorunujące wrażenie. Deklamowana poezja, oraz cytaty z najnowszej książki Krzysztofa Polaczenki, wypełniły wnętrze niepowtarzalnym klimatem. Ostatnia w tym roku odsłona cyklu była przez to nieco inna, bardziej kameralna, ciepła i niepośpieszna.

Na wystawie, która potrwa do 15 listopada br. prezentowanych jest wiele wspaniałych dzieł niesamowitych artystów. Nurty tematyczne oscylują wokół popularnych w Polsce: surrealizmu, abstrakcji, realizmu magicznego. Samo miejsce to przytulne miejsce, stworzone do odpoczynku i kontemplacji. Akcent w postaci “ciemnej sztuki” uwypuklił klimat i spotęgował wyjątkowy nastrój i swojskość wydarzenia. Była to też niesamowita okazja do spotkania się i porozmawiania o malarstwie.

Galeria

fot. Agnieszka Kalinowska