Przejdź do treści

Wystawa Zbiorowa Fuzja Wyobraźni w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze [relacja]

  • przez
fuzja wyobraźni

Wernisaż wystawy malarstwa fantastycznego Fuzja Wyobraźni w urokliwej Opinogórze już za nami! Wydarzenie przyciągnęło tłumy. Eksponowanych jest 10 moich dzieł. Jeden z moich obrazów został wyróżniony i znalazł się w zbiorach Muzeum jako eksponat!


FUZJA WYOBRAŹNI – wystawa malarstwa fantastycznego
9 października – 16 grudnia 2022 roku

W urokliwym, przepięknym miejscu na opinogórskim wzgórzu, w parku wśród drzew i stawów miał miejsce wernisaż wystawy malarstwa 8 artystek i artystów. Otworzono przepiękną ekspozycję obrazów w miejscu, gdzie odbywały się w przeszłości wystawy najznamienitszych polskich malarzy, tj. Zdzisław Beksiński. To niesamowite miejsce naznaczone jest spuścizną po polskiej arystokracji i polskiej myśli architektonicznej, jednocześnie świetnie koresponduje z tematami malowideł. Pełne tajemnicy, niepokoju, abstrakcji i romantyzmu dzieła można od dziś oglądać w galerii Dworu Krasińskich.


Przygotowania do wystawy przebiegły wzorowo i z pomocą pracowników muzeum udało się dopiąć wszystko na ostatni guzik. Ilość obecnych osób na wernisażu zaskoczyła nawet największych optymistów. Dwór Krasińskich błyszczał tego wieczoru!

Zaprezentowanych zostało wiele wspaniałych dzieł niezwykle utalentowanych polskich malarek i malarzy. Miałem przyjemność zaprezentować 10 moich obrazów.

fot. Barbara Kalinowska, Katarzyna Jaczun


Ponadto jedna z moich prac, została wybrana wspólną decyzją moją oraz organizatorów i przekazana instytucji, na ręce Pana Dyrektora. Obecność mojego malarstwa w opinogórskim muzeum oraz uczyniony dar na rzecz tejże placówki to niezwykłe wyróżnienie i nobilitacja dla mojej dotychczasowej działalności artystycznej. Obraz pozostanie w zbiorach muzeum jako eksponat muzealny na następne dziesięciolecia i zapewne będzie można go jeszcze nie raz obejrzeć przy okazji różnych wydarzeń w Muzeum Romantyzmu!

abm_004
abm_004 (2021) 70x100cm

Fuzja Wyobraźni

“Inicjatywa ta, zrodziła się wśród samych artystów. Głównie
z potrzeby sprawczości nad bezpośrednim dotarciem do zaangażowanych odbiorców. Owocem tych działań, jest ów katalog oraz wystawa prac siedmiu artystek i artystów plastyków w Dworze Krasińskich, w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze. W niedalekiej przyszłości planowane są kolejne wystawy i wydarzenia z nimi związane. Mamy nadzieję, że nasze prace wzbudzą Państwa zainteresowanie i skłonią do ich bliższego odkrywania – będą ku temu okazje”.

Katalog wirtualny

“Mamy zaszczyt zaprezentować Państwu niniejszy katalog, jako emanację nowego, wciąż rozwijającego się, aliansu twórców niezależnych, ze swoim autorskim cyklem wystaw malarstwa fantastycznego, pod nazwą