Przejdź do treści

Wernisaż “Uczta wyobraźni” za nami! Ale wystawa dalej trwa!

Było mi niezmiernie miło uczestniczyć w wydarzeniu. Byłem zaskoczony ilością obecnych osób i tym, że moja skromna twórczość budzi zaciekawienie.

Wspólnie z MDK Opoczno , a ściślej tutejszymi specjalistami od sztuki przygotowaliśmy tą wystawę obrazów. Zrobiliśmy to z myślą o ciekawych, poszukujących odbiorcach form wizualnych. Nie znaleźli tam państwo tekstów, podpisów, epatowania sylwetką malarza. Nie znaleźli tam państwo nic co mogłoby jakoś rozpraszać uwagę. Jedyne czego doświadczyli nasi zacni goście to obcowanie z formą wizualną, pełnym, nieograniczonym malowidłem ukazującym wnętrze psychiki artysty, do którego nie podczepiono metki tytułu (z nielicznymi wyjątkami), nie narzucono interpretacji. Własna, wewnętrzna interpretacja przez odbiorcę moich dzieł jest dla mnie wartością dodaną i bardzo to cenię. Na stoliku czekały ciasta, namiastka uczty o wymiarze fizycznym. W stojących wokół drewnianych, ręcznie malowanych ramach natomiast przygotowana została pełna, sycąca uczta w wymiarze mentalnym i estetycznym. Wg mnie każdy odbiorca patrząc w obraz jak w zwierciadło, może dostrzec odbicie swojej świadomości. Zaprosiłem szanownych Państwa do tej uczty i mam nadzieję, że nakarmiliście swoje wyobraźnie.


Audycja Radiowa, Źródło: Radio Kielce, Magdalena Galas-Klusek

Informacja z 20.02.2022r, informacje godz. 11:00

Na niektórych zobaczymy obiekty architektoniczne w swobodnej interpretacji twórcy, są też bardziej tajemnicze do których kluczem są osobiste przeżycia malarza.
– Jeden z obrazów przedstawia moment tragicznej śmierci mojego dziadka, który zginął w zamachu na moście drewnianym w Maleńcu. Został zamordowany przez sąsiada, mieszkańca Żarnowa – mówi twórca.
Źródło: strona internetowa Radia Kielce

Materiał wideo, Źródło: TKN24

Serdecznie dziękuję organizatorom. W szczególności Panu Dyrektorowi Zdzisławowi Miękusowi, Pani Elżbiecie Róg, Panu Piotrowi Kłodawskiemu i pozostałym pracownikom MDK.

List gratulacyjny w imieniu Wójta Gminy Żarnów

Dziękuję Sz. P. Krzysztof Nawrocki za uznanie w imieniu mojej ukochanej Gmina Żarnów oraz przedstawicielce Starostwo Powiatowe W Opocznie Powiat Opoczyński Sz. P. Sekretarz Grażynie Wielgus za obecność w imieniu Starosty Opoczyńskiego. Dziękuję Marcinowi Wróblowi za koncert. Dziękuję wszystkim gościom za przybycie. Dziękuję za pomoc w rozpowszechnianiu informacji o wystawie: Kawiarnia Na Warszawskiej MK Studio foto-video Piecownia FULAR Pastel Sklep Plastyczny Apteka U. Roszkowska-Piekielnik, Sklep Meblowy na ul. Starowarszwskiej. Więcej szczegółów już wkrótce. Zapraszam!

Fot: B. Kalinowska