Przejdź do treści

I Wystawa Pomorska Malarstwa – wernisaż i ekspozycja [relacja]

To był wyjątkowy wernisaż w przepięknym kurorcie. Liczba gości zaskoczyła mnie pozytywnie, a szczególną przyjemność sprawiło mi zaprezentowanie mojego malarstwa na Pomorzu Zachodnim.

Wspólnie z Art Piknik Festival , a ściślej tutejszymi specjalistami od rozrywki i sztuki przygotowaliśmy I Wystawę Pomorską Malarstwa, indywidualną wystawę najnowszych obrazów. To pierwsza ekspozycja w tym regionie Polski – Pomorzu Zachodnim. Wystawa odbywa się w dniach 28-31 lipca 2022 roku w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinku.

Moja twórczość i nazwisko znalazły się obok wielu znanych i utalentowanych polskich artystów – malarstwa, rzeźby, fotografii. To było dla mnie niesamowite przeżycie uczestniczyć w takim wydarzeniu. Otwarcie wystawy było relacjonowane na żywo na stronie facebookowej poświęconej mojej sztuce (link tu).

Przy okazji wernisażu udzieliłem wywiadu Panu Mateuszowi Sienkiewiczowi z Polskiego Radia Koszalin. Było o życiu, o malarstwie, o Pomorzu Zachodnim. Wywiad dostępny pod tym linkiem oraz poniżej.

Źródło: Polskie Radio Koszalin, strona internetowa.

“Twórczość artysty ociera się o abstrakcję, fantastykę, surrealizm, realizm magiczny. Stara się on odzwierciedlać elementarne emocje jak ból, strach, namiętność, czy spokój. I jak mówił, bardzo zaskoczyła go propozycja zaprezentowania swojej twórczości w Szczecinku.
To bardzo ciekawa sytuacja, że tutejsi specjaliści  zaproponowali wystawę osobie pochodzącej z centralnej Polski. Jestem dumny, że mnie zaproszono na Pomorze Zachodnie – to piękny region, mieszanka wielu kultur i tradycji – opowiedział artysta.
Wystawę malarstwa Łukasza Milaka-Kalinowskiego można oglądać w Centrum Konferencyjnym „Zamek” w Szczecinku tylko do niedzieli”.

Plakat wydarzenia, źródło artpilnik.pl

Galeria zdjęć


Zaprezentowano również poza katalogowy dyptyk pędzla Barbary Kalinowskiej i mojego skromnego pędzla, pt. Transcendencja.

Zapraszamy Państwa w niezwykłą podróż. Będzie to trójwymiarowa podróż pomiędzy barwami emocji, pomiędzy kształtem i formą oraz pokoleniami. Tranzycja figury, będącej początkiem u swojego praźródła istnienia następuje na wielu płaszczyznach. Dyptyk ukazuje proces przejścia, jednocześnie wizualizując dwoistość malarską. Samo przejście jest u swojego zarania wydarzeniem mentalnie ponadwymiarowym. Przejście z życia do śmierci, przejście z nieistnienia w istnienie zwane poczęciem, przejście przez drzwi będące symbolem.

Katalog wystawy

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.


plakat wystawy, źródło artpiknik.pl